OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 13.02.2023 22:30:04 

Ľudová hudba Romana  Barabasa

O nás

Sme ľudová hudba zo Spišskej Novej Vsi.. Ťažisko nášho repertoáru tvoria ľudové piesne z východného Slovenska, no poznáme a vieme zahrať i zaspievať aj ľudovky z iných regiónov Slovenska.

S obľubou hráme komponované skladby rôznych zábavných žánrov – operetnú hudbu, populárne operné melódie, skladby z oblasti džezu a šanzónu z tvorby domácich i svetových autorov. Hrávame pri rôznych príležitostiach: spríjemňujeme rodinné oslavy, životné jubileá, hráme na plesoch, firemných večierkoch, no máme za sebou i niekoľko verejných koncertov pri rôznych mestských oslavách.

 Našou doménou však ostávajú svadby. Práve svadby sú našou silnou stránkou. Pre zvýšenie atraktivity a celkového dojmu, i kvôli rozšíreniu našich hudobných možností priberáme do nášho skromného zoskupenia ďalšieho člena – gitaristu, pričom akordeón meníme za klávesový nástroj a kontrabas za basovú gitaru. Táto zmena nám umožňuje plnohodnotne zahrať i tanečnú hudbu. Je tiež v našich možnostiach púšťať reprodukovanú diskohudbu z laptopu. Toto rozšírenie využívame najmä na väčších akciách – svadbách, plesoch, väčších firemných večierkoch (samozrejme vždy po dohode s organizátorom).